Nodokļu un algas kalkulators 2015. gadam

Akcīzes nodokļa likuma grozījumi (2) (1/9/15) (0)

24.02.2015

Pieņemts

Ar šo rakstu nobeidzam pagājušajā nedēļā publicēto par 17. decembra grozījumiem akcīzes nodokļa likumā un ar tiem saistītajiem grozījumiem attiecībā uz akcīzes nodokļa deklarācijām. Lasīt vairāk..

Tiesas ieskatā darbinieka nosūtījums ir komandējums (2/9/15) (0)

24.02.2015

Prakse

VID līdz šim ir norādījis, ka darbinieka nosūtījums un komandējums nav viens un tas pats, tādēļ nosūtījuma ietvaros atlīdzinātie faktiskie izdevumi un izmaksātā dienas nauda ir viņa apliekamā darba ienākuma daļa. Taču nesen Augstākā tiesa savā spriedumā ir atzinusi, ka darbinieka nosūtījums ir tas pats, kas komandējums. Šajā rakstā – situācijas apraksts un secinājumi. Lasīt vairāk..

Mantiskā stāvokļa deklarēšanas pienākums, personai kļūstot par Latvijas nodokļu rezidentu (3/9/15) (0)

24.02.2015

Prakse

Šajā rakstā analizējam fiziskās personas pienākumu iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju, ja tā kļuvusi par Latvijas nodokļu rezidentu 2014. gadā. Lasīt vairāk..

Akcīzes nodokļa likuma grozījumi (1/8/15) (0)

17.02.2015

Pieņemts

2014. gada 17. decembrī ir pieņemti grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli,” kuru pamatmērķis ir uzlabot akcīzes nodokļa fiskālo ietekmi uz budžetu un nodokļa administrēšanu. Šajā rakstā – par svarīgākajiem grozījumiem. Lasīt vairāk..

Pārvērtētu pamatlīdzekļu izslēgšana – ietekme uz apliekamo ienākumu (2/8/15) (0)

17.02.2015

Prakse

Uzņēmumi mēdz pārvērtēt savā īpašumā esošos pamatlīdzekļus. Ir arī situācijas, kad šādi pamatlīdzekļi tiek izslēgti no grāmatvedības uzskaites. Kā zināms, no nodokļu nolietojuma uzskaites pamatlīdzekļi jāizslēdz pēc to atlikušās vērtības finanšu grāmatvedībā. Savukārt, saskaņā ar UIN likumu, ja nodokļa maksātājs veic pamatlīdzekļu pārvērtēšanu, tad tās rezultātus (izņemot sakarā ar uzņēmuma privatizāciju un atbilstoši MK noteikumiem veiktu pārvērtēšanu) neņem vērā pamatlīdzekļu atlikušās vērtības noteikšanā. Šajā rakstā – par aprēķiniem, kas jāveic uzņēmuma grāmatvedim, lai no nodokļu grāmatvedības izslēgtu pareizo pamatlīdzekļa vērtību. Lasīt vairāk..

 

© 2015 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 18.02.2015