Abonentiem piedāvājam ikdienas darbā noderīgu materiālu, kurā apvienoti ”Pievienotās vērtības nodokļa likums” un MK noteikumi Nr. 17, ar grozījumiem, kas spēkā no 01.01.2016. Skatīt PVN lapā.
 
Ja vēl neesat abonents un vēlaties par tādu kļūt, aicinām reģistrēties šeit.
 

Finanšu kontu informācijas automātiskā apmaiņa (1/5/16) (0)

02.02.2016

Pieņemts

Vairāk nekā 90 valstis, tostarp Latvija, ir vienojušās ar šā gada 1. janvāri ieviest Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO) izstrādāto globālo standartu finanšu kontu informācijas automātiskai apmaiņai nodokļu jomā. Šis standarts ietekmēs finanšu kontu turētāju – uzņēmēju un patiesā labuma guvēju – ikdienu neatkarīgi no nozares. Par šīm personām finanšu iestādēm (bankām, ieguldījumu sabiedrībām, apdrošināšanas sabiedrībām u.c.) būs pienākums sniegt detalizētu informāciju pašmāju nodokļu administrācijām, kuras to reizi gadā nosūtīs patiesā labuma guvēja rezidences valsts nodokļu administrācijai. Lasīt vairāk..

Kriminālatbildība par aplokšņu algu izmaksu; precizēta atskaite par fiziskām personām izmaksātām summām (2/5/16) (0)

02.02.2016

Projekts

Saskaņā ar šā gada 21. janvārī Saeimas sēdē otrajā lasījumā atbalstīto Krimināllikuma grozījumu projektu darba devējam, kurš izmaksā grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu, varēs piemērot kriminālatbildību. Kriminālatbildība par šādu pārkāpumu paredzēta, ja izmaksātās aplokšņu algas apmērs pārsniedz desmit minimālās mēnešalgas. Lasīt vairāk..

Grūti novērtējami nemateriālie ieguldījumi (3/5/16) (0)

02.02.2016

Prakse

Latvija aktīvi darbojas, lai iekļūtu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO) dalībvalstu blokā, un sarunu progress ļauj cerēt, ka par pilnvērtīgu ESAO dalībvalsti Latvija kļūs jau šogad. 2015. gada 5. oktobrī ESAO izdeva pēdējo ziņojumu kopumu saistībā ar savu rīcības plānu attiecībā uz nodokļa bāzes eroziju un peļņas novirzīšanu, kā arī plānu turpmākajam darbam un tā ieviešanas grafiku. Šajā rakstā – īsi par rīcības plāna 8.–10. rīcības 6. nodaļu, kura skaidro nemateriālo ieguldījumu un grūti novērtējamu nemateriālo ieguldījumu definīciju, kā arī analizē nemateriālo ieguldījumu īpašumtiesības un darījumus, kas saistīti ar nemateriālo ieguldījumu attīstību, uzlabojumiem, uzturēšanu, aizsardzību un lietošanu. Lasīt vairāk..

Izmaiņas PVN deklarācijas sagatavošanā (1/4/16) (0)

27.01.2016

Projekts

2015. gada 30. novembrī tika pieņemti grozījumi PVN likumā, kas stājušies spēkā 2016. gada 1. janvārī. Tie attiecas uz PVN deklarācijas aizpildīšanu, kā rezultātā ir sagatavoti un 26. janvārī Ministru kabineta sēdē tika izskatīti grozījumi MK 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 par PVN deklarācijām. Šajā rakstā – īsi par galvenajām izmaiņām PVN deklarācijas sagatavošanā. Lasīt vairāk..

Baltijas valstīs pieejamie UIN atvieglojumi (2/4/16) (0)

27.01.2016

Prakse

Investīciju ienākšana valstī ir viens no svarīgākajiem ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstības aspektiem. Nereti investīciju piesaistei tiek ieviesti speciāli nodokļu atvieglojumi – valsts piešķirti atvieglojumi konkrētām nozarēm un darbībām, dažādu ekonomisko zonu veidošana un citi stimuli, lai veicinātu kādas konkrētas jomas attīstību. Šajā rakstā apkopojam galvenos uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atvieglojumus, kas pieejami Latvijā, un sniedzam nelielu ieskatu par atvieglojumiem, kas pieejami Lietuvā un Igaunijā. Lasīt vairāk..

© 2016 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 26.01.2016