PVN apgrieztā maksāšana būs arī graudaugu ražošanas nozarē (1/25/16) (0)

21.06.2016

Pieņemts

Ņemot vērā pieaugušo PVN krāpniecības risku graudaugu nozarē, kā arī PwC ziņojumu “Par spēkā esošo PVN apgrieztās maksāšanas kārtības efektivitāti un iespēju to piemērot citās nozarēs,” Finanšu ministrija ir sagatavojusi papildu grozījumus PVN likumā. Tā kā graudu ražas novākšanas darbi vairs nav tālu, 16. jūnijā Saeima steidzamības kārtā pēdējā lasījumā pieņēma grozījumus PVN likumā, kuri paredz paplašināt īpašā PVN režīma – apgrieztās maksāšanas kārtības – piemērošanu un ieviest to graudaugu nozarē. Šajā rakstā – par minētajiem grozījumiem. Lasīt vairāk..

Mazinās administratīvo slogu ES nodarbinātiem Latvijas nodokļu rezidentiem (2) (2/25/16) (0)

21.06.2016

Pieņemts

2015. gada 9. jūnija Īsziņā “Mazinās administratīvo slogu ES nodarbinātiem Latvijas nodokļu rezidentiem” informējām par iesniegto likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (IIN) grozījuma projektu, kurā bija paredzēts atbrīvot Latvijas nodokļu rezidentus no pienākuma Latvijā deklarēt citās ES dalībvalstīs gūtus algota darba ienākumus. Šajā rakstā – par minētā projekta statusu. Lasīt vairāk..

Plāno ieviest skaidras naudas lietošanas ierobežojumus fiziskām personām (3/25/16) (0)

21.06.2016

Projekts

Šā gada 16. jūnijā Valsts sekretāru sanāksmei tika iesniegts apjomīgs likuma “Par nodokļiem un nodevām” grozījumu projekts. Viens no iecerētajiem grozījumiem paredz ieviest ierobežojumus fizisko personu darījumiem skaidrā naudā. Šajā rakstā – sīkāk par šo ieceri. Lasīt vairāk..

Pakalpojumu izmaksu segšanas vienošanās (1/24/16) (0)

14.06.2016

Projekts

Iepriekšējās nedēļas Īsziņā rakstījām par Finanšu ministrijas un VID darba uzsākšanu pie tiesību aktu grozījumu izstrādes transfertcenu jomā. Viens no plānotajiem grozījumiem ir izmaksu segšanas vienošanās ieviešana Latvijas transfertcenu regulējumā. Par to plašāk – šajā rakstā. Lasīt vairāk..

Priekšnodokļa atskaitīšana par transportlīdzekļa izmantošanas izdevumiem (2/24/16) (0)

14.06.2016

Prakse

Šā gada 26. maijā VID ir izdevis uzziņu par priekšnodokļa atskaitīšanas apmēru tādam vieglajam transportlīdzeklim, ar kuru uzņēmums var pārvadāt gan preces, gan pasažierus. Šajā rakstā komentējam uzziņā pausto viedokli un nodokļa maksātāja papildu saistības. Lasīt vairāk..

© 2016 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 10.05.2016