Jaunais mācību gads PwC’s Academy - jau no 14. oktobra!
 

Latvijas tiesu prakse PVN lietās (1/40/15) (0)

29.09.2015

Prakse

VID ļoti aktīvi veic gan fizisko, gan juridisko personu nodokļu auditus. Saskaņā ar statistiku vairāk nekā 90% auditu tiek aprēķināti papildu nodokļi un soda sankcijas. Šajā rakstā – par VID visbiežāk konstatētajām PVN aprēķināšanas un priekšnodokļa atskaitīšanas kļūdām. Lasīt vairāk..

Transfertcenu metožu izvēles secība un pieļaujamā peļņas līmeņa rādītāja izvēle (2/40/15) (0)

29.09.2015

Prakse

Šajā rakstā ir aplūkota Latvijas tiesu prakse transfertcenu (TC) jomā – tiesas lieta par TC metožu piemērošanas secību, kā arī bruto peļņas jēdziena izmantošanu, piemērojot tālākpārdošanas cenu metodi. Lasīt vairāk..

Vai teritorijas labiekārtošana un ceļa seguma rekonstrukcija ir uzņēmuma saimnieciskās darbības izdevumi? (3/40/15) (0)

29.09.2015

Prakse

Nereti uzņēmumi labiekārto teritoriju un rekonstruē ceļa segumu uz sev nepiederošas (nomātas) zemes, lai uzlabotu piekļuves iespējas saviem klientiem. Šie darbi ir saistīti ar palielām izmaksām, taču tās ir nepieciešamas, lai nomnieks varētu efektīvāk veikt saimniecisko darbību. Šajā rakstā – par VID viedokli par to, vai šādas izmaksas ir uzņēmuma saimnieciskās darbības izdevumi, kas ir atskaitāmi UIN mērķiem. Lasīt vairāk..

Veselības apdrošināšana māmiņām, solidaritātes nodoklis un diferencētais neapliekamais minimums (1/39/15) (0)

22.09.2015

Projekts

Par visām šīm un arī citām lietām tiek plānoti grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (IIN), kurus paredzēts izskatīt šā gada 22. septembrī un kuri būs iekļaujami budžeta likumprojektu paketē. Lasīt vairāk..

Finanšu ministrijas priekšlikumi diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanai (2/39/15) (0)

22.09.2015

Projekts

Šā gada 12. augustā Finanšu ministrija (FM) publicēja konceptuālu ziņojumu „Priekšlikumi diferencētā neapliekamā minimuma (DNM) ieviešanai, kompleksi izvērtējot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumus un darbaspēka nodokļu sloga mazināšanu.” Šajā rakstā esam apkopojuši ziņojumā iekļautos priekšlikumus DNM ieviešanai ar 2016. gadu, kurus Ministru kabinets jau ir atbalstījis un plāno iekļaut budžeta likumprojektu paketē. Lasīt vairāk..

 

© 2015 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 30.09.2015