Valsts palīdzēs uzņēmumiem grūtībās (1/37/14) (0)

09.09.2014

Projekts

Lai veicinātu labprātīgu nodokļu samaksu un palīdzētu finanšu grūtībās nonākušiem uzņēmumiem stabilizēt maksātspēju, plānotas vairākas izmaiņas likumā „Par nodokļiem un nodevām.” Lasīt vairāk..

Kreditēšana un transfertcenas (2) (2/37/14) (2)

09.09.2014

Prakse

Aplūkojot transfertcenu (TC) jautājumus saistītu personu savstarpējā kreditēšanā, pagājušajā nedēļā ieteicām, kā vislabāk dokumentēt ar to saistītās funkcijas un riskus. Tagad raksta otrajā daļā aplūkosim jaunākās tendences VID nodokļu auditu veikšanā, kā arī dalīsimies pārdomās par to, kā nodokļu maksātājiem rīkoties, analizējot grupas uzņēmumu savstarpējās kreditēšanas darījumus. Lasīt vairāk..

Apgabaltiesa apstiprina tiesības atskaitīt priekšnodokli (3/37/14) (0)

09.09.2014

Prakse

Šā gada aprīlī Administratīvā apgabaltiesa apstiprināja uzņēmuma tiesības atskaitīt priekšnodokli par pakalpojumiem, kas saņemti saistībā ar ieceri iegādāties cita uzņēmuma kapitāldaļas, kura pamatotu iemeslu dēļ netika īstenota. Tādējādi var uzskatīt, ka pamazām Latvijā nostiprinās princips vērtēt priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības visa saimnieciskā cikla garumā – no sagatavošanas darbiem līdz ieceres īstenošanai – un ņemt vērā apliekamās personas nodomu veikt saimniecisko darbību. Lasīt vairāk..

Kreditēšana un transfertcenas (1) (2/36/14) (0)

02.09.2014

Prakse

Mūsu pieredze liecina, ka VID pievērš lielu uzmanību kreditēšanai uzņēmumu grupā un sliecas uzskatīt, ka Latvijas Bankas statistika vairs nav piemērota transfertcenu (TC) vajadzībām. Sakarā ar šo viedokļa maiņu nodokļu maksātājiem jāapsver citu metožu izmantošana, dokumentējot saistīto personu kredītus. Raksta pirmajā daļā sniedzam ieteikumus par funkciju un risku analīzes veikšanu, bet otrajā daļā aplūkosim iespējas izvēlēties atbilstošu TC metodi un izvērtēt, vai darījums atbilst tirgus cenu līmenim. Lasīt vairāk..

Ārzemnieku nodarbināšana Latvijā (3/36/14) (0)

02.09.2014

Prakse

Šajā rakstā – par formalitātēm saistībā ar ārzemnieku nodarbināšanu Latvijā. Lasīt vairāk..

 

© 2014 Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 09.09.2014