Mainīs dzīvesvietas deklarēšanas kārtību (1/17/14) (0)

22.04.2014

Projekts

Šā gada 31. martā MK komitejas sēdē ir izskatīts Iekšlietu ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par situāciju attiecībā uz dzīvesvietas deklarēšanu. Tajā ir iekļauta informācija par to, vai tiesību akti šobrīd nosaka, ka nav iespējams deklarēties bez tiesiska pamata, un ja nosaka, tad vai tas darbojas praksē, kā arī sniegti priekšlikumi situācijas uzlabošanai un rosināti grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā. Lasīt vairāk..

Jaunumi attiecībā uz IIN paziņojumiem (2/17/14) (0)

22.04.2014

Projekts

Šā gada 10. aprīlī Valsts sekretāru sanāksmei ir pieteikts projekts grozījumiem noteikumos par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem. Šajā rakstā – par svarīgākajām izmaiņām. Lasīt vairāk..

Plāno ieviest energoefektivitātes nodokli enerģijas piegādātājiem (3/17/14) (0)

22.04.2014

Projekts

Nākamgad Latvija varētu ieviest t.s. energoefektivitātes nodokli atbilstoši direktīvai 2012/27/ES, kas paredz, ka ar šā gada 1. janvāri dalībvalstīm jāsasniedz nospraustais kumulatīvā enerģijas galapatēriņa ietaupījuma mērķis. Lasīt vairāk..

PVN iekļauts cenā – kāda ir apliekamā vērtība? (1/16/14) (0)

15.04.2014

Prakse

Šā gada 25. februārī VID ir izsniedzis uzziņu par kārtību, kādā nosakāma ar PVN apliekamā vērtība nepabeigtās celtniecības objekta iegādes darījumā. Objekts iegādāts izsolē, un tā iegādes līgumā norādīta kopējā vērtība, ieskaitot PVN. Uzziņas pamatinformācijā nav skaidri norādīts, vai apliekamā vērtība un PVN apmērs jau bija norādīts pašā līgumā vai arī šī informācija parādījās tikai vēlāk izrakstītajā nodokļa rēķinā. Strīds radās par PVN aprēķina pareizību. Lasīt vairāk..

Ārkārtas dividendes – piesardzīgs optimisms (2/16/14) (0)

15.04.2014

Prakse

Vairākās ES dalībvalstīs, piemēram, Nīderlandē un Kiprā, ir atļauta ārkārtas dividenžu izmaksa. Ar šā gada 1. jūliju ārkārtas dividendes varēs aprēķināt un izmaksāt arī no Latvijā reģistrētas kapitālsabiedrības gūtās peļņas. Šajā rakstā – par ieteicamo rīcību, ja Latvijas kapitālsabiedrība saņem ārkārtas dividendes vai vēlas tās izmaksāt saviem dalībniekiem vai akcionāriem. Piemērojamie noteikumi atšķirsies atkarībā no tā, vai saņēmējs ir kapitālsabiedrība, kas reģistrēta ES vai ārzonā, vai arī fiziska persona. Lasīt vairāk..

 

© 2014 Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 22.04.2014