14. un 15. septembrī aicinām uz kursu
"Finanšu instrumentu uzskaite pēc IFRS 9." 
Informācija un pieteikšanās>> 
 

 

Grozīs likumu “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” (1/34/16) (0)

23.08.2016

Projekts

Ik gadu budžeta sastādīšanas procesā tiek apsvērti arī grozījumi nodokļu likumos. Pēdējo gadu bēdīgā pieredze liecina, ka tiek izslēgti daudzi nodokļu maksātājiem labvēlīgi noteikumi, piemēram, procenti par neizņemto kapitālu un nodokļu zaudējumu pārnešana grupā. Arī nākamgad nodokļu atvieglojumu paliks mazāk – Ministru kabineta tīmekļa vietnē minētais informatīvais ziņojums “Par iespējām palielināt ieņēmumus” paredz izmaiņas uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) noteikumos par iepriekšējo taksācijas periodu zaudējumu segšanu. Lasīt vairāk..

PVN – pierādījumu nodrošināšana un riska faktori (2/34/16) (0)

23.08.2016

Prakse

Pieredze liecina, ka nodokļu auditu gaitā VID visbiežāk aprēķina papildu nodokļu un sodu maksājumus, apšaubot komersantu veiktos darījumus, priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības un PVN 0% likmes piemērošanu. Šajā rakstā – daži ieteikumi, kā risināt praksē sastopamās problēmas. Lasīt vairāk..

Brexit ietekme uz AK nodarbināto ES dalībvalstu pilsoņu sociālo apdrošināšanu un drošību (2) (0)

23.08.2016

Problēma

Pagājušajā nedēļā publicētā raksta turpinājums. Lasīt vairāk..

Gaidāmas izmaiņas nodokļu likumos (1/33/16) (0)

16.08.2016

Projekts

Tuvojas rudens, un valdība sāks darbu pie nākamā gada valsts budžeta izveides, kuru ietekmē arī nodokļu ieņēmumi. Kā katru gadu, arī šogad varam sagaidīt izmaiņas nodokļu tiesību aktos. Kaut arī likumprojekti ar ierosinātajiem grozījumiem nodokļu likumos vēl nav pieejami, nesenā diskusija par Latvijas nodokļu politikas ilgtspēju nedaudz ieskicē gaidāmās izmaiņas. Par diskusijas rezultātiem – šajā rakstā. Lasīt vairāk..

Ieguldīšana publiskās infrastruktūras objektos un tās nodokļu sekas (turpinājums) (2/33/16) (0)

16.08.2016

Prakse

Šā gada 9. augusta Īsziņās publicētā raksta turpinājums. Lasīt vairāk..

 

© 2016 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 09.08.2016