10. maijā LTRK Namā Finanšu dienas ietvaros notiks PwC seminārs "Naudas plūsmas pārskata nozīme, tā sastādīšanas metodes un, ko lasītājs var iegūt no informācijas pārskatā."
Lektore Terēze Labzova, PwC Revīzijas nodaļas vecākā menedžere.

Informācija un pieteikšanās šeit >>
 

Rezidences statusa iegūšana Latvijā un ES vienotais nodokļu maksātāja numurs (1/18/16) (0)

03.05.2016

Prakse

Pamatojoties uz fiziskas personas nodokļu rezidences statusu, vispārējā kārtībā tiek noteikts, kurā valstī tai ir pienākums maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no saviem vispasaules ienākumiem. Fiziskas personas nodokļu rezidences statusa noteikšanas kritēriji ir definēti gan Latvijas normatīvajos aktos, gan divpusējos līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu (nodokļu konvencijās). Taču pat gadījumā, ja minētajos tiesību aktos noteiktie kritēriji tiek izpildīti, fiziskā persona, kas bijusi Latvijas nerezidents nodokļu mērķiem, netiek automātiski reģistrēta Latvijas rezidenta statusā. Šajā rakstā – par VID praksi fizisko personu reģistrēšanā Latvijas nodokļu rezidentu statusā un plānotajiem jaunievedumiem šajā jomā ES līmenī. Lasīt vairāk..

Atbilžu sagatavošana uz Konkurences padomes informācijas pieprasījumiem (2/18/16) (0)

03.05.2016

Prakse

Konkurences padome (KP) Latvijā uzrauga Konkurences likumā (KL), Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likumā un Reklāmas likumā ietverto aizliegumu ievērošanu uzņēmumu darbībā. Savu funkciju ietvaros KP veic plašu tirgus izpēti gan lietu izmeklēšanā, gan tirgus uzraudzībā, tostarp dažādus tirdzniecības un izmaksu datu aprēķinus.
Lielākā daļa informācijas tiek iegūta no uzņēmumiem, nosūtot tiem informācijas pieprasījumus, pamatojoties uz KL 9. panta piektās daļas 1. punktu. Informācijas pieprasījumi parasti satur jautājumus par faktiem, uzņēmuma pārdošanas apjomiem, sadarbības partneriem un izmaksām, kā arī lūgumus izteikt viedokli par konkrēto KP izpētes objektu. Šajā rakstā – par atbilžu sagatavošanu uz šiem informācijas pieprasījumiem. Lasīt vairāk..

PVN piemērošana auto tirdzniecībā (2) (3/18/16) (0)

03.05.2016

Prakse

Kā zināms, pēdējā laikā VID pastiprināti veic pārbaudes uzņēmumos, kuri nodarbojas ar jaunu un lietotu automašīnu tirdzniecību. Šajā rakstā – par PVN piemērošanu lietotu automašīnu piegādēm, nodokļa rēķinā ietverto informāciju, “peļņas daļas režīmu” un VID konstatētajām kļūdām PVN piemērošanā lietotu automašīnu pārdošanā. Lasīt vairāk..

Plānotie grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (1/17/16) (0)

26.04.2016

Projekts

Šā gada 8. aprīlī Labklājības ministrija iesniedza grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (“VSA likums”), lai pilnveidotu sociālās apdrošināšanas sistēmu attiecībā uz sociālās sistēmas koordinēšanu Eiropas Savienībā (ES) un nepareizi veikto VSA obligāto iemaksu sadalīšanu dažādu dalībvalstu budžetā. Šajā rakstā – sīkāk par plānotajiem grozījumiem attiecībā uz obligāto iemaksu sadalīšanu starp dalībvalstīm, kā arī citiem grozījumiem, kas sagaidāmi VSA likumā. Lasīt vairāk..

Eiropas Komisija ierosina nodokļu pārredzamības noteikumus starptautiskiem uzņēmumiem (2/17/16) (0)

26.04.2016

Projekts

Šā gada 12. aprīlī Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu, kas daudznacionāliem uzņēmumiem paredz iesniegt publiski pieejamu valsts ziņošanas pārskatu, sniedzot informāciju par faktiski samaksāto uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) gan katrā ES dalībvalstī, gan ārpus ES, kā arī informāciju par veiktajiem darījumiem ar saistītiem grupas uzņēmumiem un uzņēmumiem, kas reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās. Lasīt vairāk..

© 2016 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 02.05.2016