Jaunākā informācija par nodokļiem 152 valstīs
"Worldwide Tax Summaries" 

Aicinām pieteikties
6 mēnešu mācību programmai "Nodokļu pamatkurss" (17.10.18-03.04.19)

Kopfinansējums un sākotnējais virtuālās valūtas piedāvājums – ceļā uz vienotu ES regulējumu (1/42/18)

17.10.2018
Atvērtais raksts
Pašlaik ES dalībvalstīs kopfinansēšanas (angl. crowdfunding) pakalpojumu sniegšana vai nu netiek regulēta nemaz vai arī to regulē katras dalībvalsts normatīvie akti. Latvijā Finanšu ministrijas izstrādātā Kopfinansēšanas pakalpojumu likuma projekta virzība šobrīd ir iestrēgusi, gaidot tālākos ES institūciju priekšlikumus. Lasīt vairāk..

........................................................................................................................................................................

IIN piemērošana Latvijā ārvalstu pensijām un Latvijas pensijai ārvalstniekam (3/43/18) (0)

23.10.2018

Prakse

Varētu šķist, ka pensija ir vienkāršs ienākumu veids un arī tās aplikšana ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) Latvijā ir vienkārša. Šajā rakstā aplūkosim dažas nianses, kas jāņem vērā, lai par ārvalstu pensijām vai Latvijas pensijām, ko izmaksā ārvalstniekiem, nemaksātu IIN dubultā. Lasīt vairāk..

PVN apgrieztās maksāšanas riski (2/42/18) (0)

17.10.2018

Prakse

Latvijā vairākās komercdarbības nozarēs cīņai ar PVN izkrāpšanu ir ieviesta īpaša apgrieztās maksāšanas kārtība (reverss). Šajā rakstā – par riskiem, ar ko jārēķinās nodokļa maksātājam, veicot šādus darījumus, kā arī par piesardzības pasākumiem, kas nepieciešami risku mazināšanai. Lasīt vairāk..

Eiropas ekonomisko interešu grupa – transfertcenu regulējums (3/42/18) (0)

17.10.2018

Prakse

Starptautiskas uzņēmumu grupas, kas regulāri iesaistās pārrobežu darījumos, arvien biežāk meklē iespējas optimizēt pakalpojumu sniegšanu un mazināt to izmaksas, piemēram, slēdzot vienošanos par izmaksu segšanu (angl. cost contribution arrangement) vai arī izveidojot atsevišķu juridisko personu, kas sniedz centralizētus pakalpojumus. Šajā rakstā Latvijas transfertcenu (TC) kontekstā izvērtēsim citu juridisku veidojumu – Eiropas ekonomisko interešu grupu (EEIG), kuras galvenais mērķis ir mazināt finanšu un juridisko slogu, sniedzot atbalstu sadarbības partneriem. Lasīt vairāk..

Padziļinātās sadarbības programma – trīs līmeņi (1/41/18) (0)

10.10.2018

Projekts

Šā gada 27. septembrī Valsts sekretāru sanāksmē ir pieteikts MK noteikumu projekts “Padziļinātās sadarbības programmas darbības noteikumi,” kurā paredzētas vairākas būtiskas izmaiņas. Lasīt vairāk..

ESAO par transfertcenām finanšu darījumos (2) (2/41/18) (0)

10.10.2018

Projekts

Šis ir mūsu rakstu sērijas noslēgums. Lasīt vairāk..

 

© 2018 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 17.10.2018